Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE)

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) je jednou z největších a nejprestižnějších ekonomických škol ve střední a východní Evropě. Založena v roce 1953, VŠE se pyšní silným akademickým profilem a širokou nabídkou bakalářských, magisterských a doktorských programů v oblastech ekonomie, managementu a veřejné správy.

Čím VŠE vyniká?

 • Mezinárodní akreditace: VŠE je jednou z mála institucí v regionu s mezinárodními akreditacemi, jako jsou EQUIS, AMBA nebo CEMS.
 • Praktická orientace: VŠE úzce spolupracuje s průmyslem a nabízí studentům možnosti praxe a stáží ve vedoucích společnostech.
 • Mezinárodní prostředí: VŠE má silný mezinárodní profil s více než 4000 zahraničními studenty a širokou síť partnerů po celém světě.

Kariérní možnosti pro absolventy – cizince: Absolventi VŠE, včetně cizinců, mají velké množství možností pro uplatnění v kariéře.

 • Konzultační společnosti: Mnoho cizinců, kteří absolvovali VŠE, se uplatní v předních konzultačních firmách jako Deloitte, KPMG nebo PwC.
 • Bankovní sektor a finance: Absolventi jsou často zaměstnáváni v mezinárodních finančních institucích jako HSBC, Goldman Sachs nebo Česká spořitelna.
 • Marketing a obchod: Díky svým komplexním znalostem v oblasti marketingu a obchodu jsou absolventi vyhledáváni společnostmi jako Procter & Gamble, Unilever nebo Coca-Cola.

Síť mezinárodních partnerství a výměnných programů nabízených VŠE poskytuje zahraničním studentům výhodu při budování mezinárodních profesních sítí a otevírá dveře k širokému spektru kariérních příležitostí po celém světě.

Zkušební testy na VŠE z angličtiny

Přijímačky na VŠE není dobré podcenit. Skládají se z gramatického testu, který má typickou strukturu tzv. výběru z více odpovědí (multiple choice) – celkem 50 otázek.

Testy z anglického jazyka jsou ve většině případů vytvořeny na základě gramatiky úrovně Upper Intermediate nebo Advanced. Velká část otázek testů VŠE se zaměřuje na výjimky z gramatiky a zejména chytáky. Test zahrnuje klasické otázky týkající se anglické gramatiky, ale často narazíte také na otázky, které vyžadují znalost výjimek z gramatických pravidel. Jelikož jsou tyto testy poměrně obtížné,  nabízíme k nim na našich stránkách řadu gramatických příkladů na procvičení.

15 audio textů; 60 minut celkového zvuku, běžná, ekonomická a technická témata textů, 225 otázek a odpovědí, skripty audio textů, 15 Čechů nahrálo texty, 1 webový seminář s dalšími audio texty a úkoly. Ideální pro zkoušky na úroveň B2.

40 audio mini-textů a 45 audio dialogů; сelková délka nahrávek je 120 min, texty a dialogy se týkají běžného života , 300 otázek a odpovědí, skripta ke všem audio nahrávkám, 7 Čechů nahrálo texty, 1 webový seminář s dalšími audio texty a úkoly. Ideální pro zkoušky na úroveň A2 a pro získání trvalého pobytu.

10 audio textů a 15 audio dialogů; Celková délka nahrávek je 120 minut, texty a dialogy se týkají běžného života a ekonomiky, 525 otázek a odpovědí, skripta audio textů, 15 Čechů nahrálo texty, 1 webový seminář s dalšími audio texty a úkoly. Ideální pro zkoušky na úroveň B1.

On-line kurz obsahuje:
– 2 webináře x 90 minut,
– 30 úloh na procvičení didaktického testu část 1-9,
– nové studijní materiály na poslech,
– gramatická cvičení a slovní zásoba
– vzory a šablony pro písemnou část zkoušky

VŠE. Přijímací řízení pro rok 2023/2024

FakultaDny otevřených dveříTermín podání přihlášek BCTermín přijímací zkoušky BC
Fakulta financí a účetnictví25.1.2024do 30.4.202415.6.2024
Fakultu mezinárodních vztahů22.1.2024do 30.4.202413.6.2024
Fakulta podnikohospodářská28.1.2024do 30.4.202413.6.2024
Fakulta informatiky a statistiky21.1.2024do 30.4.2024dle termínů SCIO (www.scio.cz)
Fakulta národohospodářská14.1.2024do 30.4.2024dle termínů SCIO (www.scio.cz)
Fakulta managementu2.2.2024 a 2.4.2024do 30.4.2024Přijetí na základě výsledku Národních srovnávacích zkoušek

Často kladené otázky o přijímačkách na VŠE

 • Kdy se konají přijímací zkoušky na VŠE?

  Přijímací zkoušky probíhají v polovině června, ale přihlášku musíte podat do 30. dubna. První přijímací test bude z češtiny a bude probíhat online. Angličtina a matematika se zkoušejí v jeden den. Zkouška z matematiky a angličtiny trvá zhruba 2 hodiny s krátkou přestávkou. Nejprve budete skládat matematiku.

 • Kolik stojí studium na VŠE?

  Studium na VŠE je zdarma, pokud budete studovat v češtině. Také je poskytováno ubytování v kolejích.

 • Co je to zkouška nanečisto?

  Jedná se o testovou zkoušku z angličtiny a matematiky, což je příprava na nadcházející přijímací nebo absolventskou zkoušku. Tento formát testů je poměrně častý na českých školách nebo univerzitách, aby studentům umožnili ohodnotit své schopnosti a lépe porozumět celému procesu před skutečným testem. Na základě výsledků této zkoušky vás také mohou přijmout na VŠE, pokud dosáhnete skóre vyššího než 90 %. Musíte také složit test z češtiny.

 • Jsou přijímací zkoušky na VŠE obtížné?

  Přijímací testy nebudou obtížné, pokud se na ně budete připravovat včas. Na našem webu najdete modelové testy z češtiny a angličtiny, tipy, rady a informativní webináře o přijetí. To vše vám pomůže připravit se a úspěšně složit zkoušky. Obtížnější bude samotné studium, zkoušky a zkouškové období.

 • Jak se dostat na bezplatné oddělení na VŠE?

  Musíte podat přihlášku k přijetí na studium v češtině a složit zkoušku z češtiny s minimálním výsledkem 60 % jako první přijímací test.

  Poté budete pozváni na samotné přijímací zkoušky, které zahrnují test z matematiky a test z angličtiny (při přihlášení na fakultu mezinárodních vztahů budete muset složit ještě další evropský jazyk).